İçeriğe geç
Talacote.com
İstatistiksel tahmin — garantili kazanç sistemi değil. Olasılıklar Poisson + ELO + Dixon-Coles ile genel verilerde hesaplanır.  ·  Metodolojiyi gör  ·  Sorumlu oyun

Ligue 1 · Matchday 33

Özet FC Metz vs FC Lorient

Pazar Mayıs 10, 2026 19:00 Match finished

Final score

0 4

FC Metz - FC Lorient maçı 0-4 sonuçlandı. AI tahminimiz FC Metz galibiyetine 32,7%, beraberliğe 23,4% ve Lorient'e 44,0% veriyordu.

FC Metz - FC Lorient maçı Pazar Mayıs 10, 2026 tarihinde Ligue 1'de: AI Predictor'umuz maçı Poisson, ELO ve Dixon-Coles ile analiz etti, FC Lorient %44,0 ile istatistiksel favori.

FC Metz (18.) için FC Lorient (9.)'i ağırlamak sezon sonundan önce damga vurma fırsatı. FC Lorient hafif favori AI'ya göre, maç çekişmeli geçecek.

Key takeaways

  • 🎯 Key scorer for FC Metz: Gauthier Hein (8)
  • 🎯 Key scorer for FC Lorient: Pablo Pagis (10)
  • 📊 League gap: FC Lorient (9th) vs FC Metz (18th)
  • 🗓️ Matchday 33, Ligue 1

AI Predictor Forecast

FC Metz wins
32,7%
Draw
23,4%
Lorient wins
44,0%
Most likely score
1-1
Over 2.5 goals
61%
Both teams to score
63%
Expected goals (xG)
1,46 - 1,72

💸 Replay: if you had followed our prediction

Our AI said: Lorient (44,0%, Odds 2,39)

✅ Correct prediction

Stake Total return Net profit
10 $ 23,90 $ +13,90 $
50 $ 119,50 $ +69,50 $
100 $ 239,00 $ +139,00 $
Try Premium for all predictions →

League standings

FC Metz
18 (16 pts)
FC Lorient
9 (42 pts)

Recent form details (last 6 matches)

FC Metz

Recent form details (last 6 matches)

D D L L D L
0/6
W
3/6
D
3/6
L
Goals scored/match 1,17
Goals conceded/match 2,00
Both teams to score 67%
Over 2.5 goals 67%
  • 2026-03-22 Stade Rennais FC 1901 0-0 FC Metz
  • 2026-04-05 FC Metz 0-0 FC Nantes
  • 2026-04-10 Olympique de Marseille 3-1 FC Metz
  • 2026-04-19 FC Metz 1-3 Paris FC
  • 2026-04-26 Le Havre AC 4-4 FC Metz
  • 2026-05-02 FC Metz 1-2 AS Monaco FC

⚽ Top scorer : Gauthier Hein (8)

FC Metz formu: 6 maçta 0 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet. Hücum ortalaması (1,17) ve savunma ortalaması (2,00) mevcut dinamiği aydınlatıyor, Over 2,5 olasılığı 67% olarak hesaplanmış.

FC Lorient

Recent form details (last 6 matches)

L D L W L D
1/6
W
2/6
D
3/6
L
Goals scored/match 1,17
Goals conceded/match 1,50
Both teams to score 50%
Over 2.5 goals 33%
  • 2026-03-21 Toulouse FC 1-0 FC Lorient
  • 2026-04-05 FC Lorient 1-1 Paris FC
  • 2026-04-12 Olympique Lyonnais 2-0 FC Lorient
  • 2026-04-18 FC Lorient 2-0 Olympique de Marseille
  • 2026-04-26 FC Lorient 2-3 RC Strasbourg Alsace
  • 2026-05-02 Paris Saint-Germain FC 2-2 FC Lorient

⚽ Top scorer : Pablo Pagis (10)

FC Lorient formu: 6 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet. Hücum ortalaması (1,17) ve savunma ortalaması (1,50) mevcut dinamiği aydınlatıyor, Over 2,5 olasılığı 33% olarak hesaplanmış.

⚔️ Head-to-head (last 5 meetings)

DateMatchCompetition
2026-01-04 FC Lorient 1-1 FC MetzLigue 1
2024-02-04 FC Metz 1-2 FC LorientLigue 1
2023-11-26 FC Lorient 2-3 FC MetzLigue 1

Our analysis

İstatistiksel olarak: FC Metz (18. sıra, 16 pt) FC Lorient (9. sıra, 42 pt) ile karşılaşıyor. Son form (– - –) AI hesaplamasında ağır basıyor. 1,46 - 1,72 xG ile Poisson modeli yaklaşık 1-1 sonuç öngörüyor.

How our AI reaches this prediction

Somut olarak, Poisson modeli ayarlanmış xG ortalamalarından gol dağılımını tahmin eder, ELO son performansa göre yeniden kalibre eder ve Dixon-Coles düşük skorları (0-0, 1-0, 1-1) düzeltir. Üçgenleme nihai tahmini üretir: 32,7% / 23,4% / 44,0%.

🎯 Key takeaways

  • Over 2.5 goals has hit in 67% of FC Metz's recent matches.
  • Both teams have scored in 67% of FC Metz's recent matches.
  • FC Metz relies on Gauthier Hein (8) as the Ligue 1 top scorer.
  • FC Lorient relies on Pablo Pagis (10) as the Ligue 1 top scorer.

Our verdict

Son hüküm: FC Lorient'e %44,0 galibiyet olasılığı avantajı. Modellenen sonuç 1-1 civarında, gol pazarları (%61 2,5 üst / %63 KG var) ikinci analiz eksenini sunuyor.

Frequently asked questions

FC Metz ile FC Lorient ne zaman oynanacak? +

FC Metz - FC Lorient maçı Pazar Mayıs 10, 2026 tarihinde saat 19:00'de Ligue 1'de oynanacak.

FC Metz ve FC Lorient arasında favori kim? +

AI Predictor'umuz FC Lorient'i 44,0% galibiyet olasılığıyla favori seçer. Tam oranlar: FC Metz için 32,7%, beraberlik 23,4%, Lorient için 44,0%.

FC Metz - FC Lorient maçının olası skoru nedir? +

Poisson modelimiz FC Metz için 1,46 ve FC Lorient için 1,72 beklenen gol (xG) ile 1-1 final skoru öngörür.

Bu maçta 2,5 üst gol olur mu? +

AI'mız bu FC Metz - FC Lorient maçı için 2,5 üst gol olasılığını 61% tahmin ediyor.

Talacote bu tahmini nasıl hesaplıyor? +

AI Predictor'umuz üç algoritmayı birleştirir: Gol dağılımı için Poisson, göreli takım gücü için ELO ve düşük skor düzeltmesi için Dixon-Coles. Analiz form, puan durumu ve geçmiş verileri çapraz değerlendirir.

Ömür boyu erişim — tek seferlik ödeme, asla abonelik değil

Her şeyi aç · Ömür boyu Premium
Scroll to Top