Μετάβαση στο περιεχόμενο
Talacote.com
Στατιστική πρόβλεψη — όχι σύστημα εγγυημένου κέρδους. Πιθανότητες που υπολογίζονται μέσω Poisson + ELO + Dixon-Coles σε δημόσια δεδομένα.  ·  Δείτε μεθοδολογία  ·  Υπεύθυνο παιχνίδι

Ligue 1 · Matchday 34

Πρόβλεψη Olympique Lyonnais vs Racing Club de Lens

dimanche mai 17, 2026 19:00

Ισορροπημένη αναμέτρηση για Olympique Lyonnais - Racing Club de Lens στις dimanche mai 17, 2026. Καμία ξεκάθαρη επιλογή για την AI: 39,5% για τον Olympique Lyon, 24,5% για ισοπαλία, 36,0% για τον RC Lens.

Η Olympique Lyonnais (θέση 4, 60 βαθμοί) επιδιώκει να συνδέσει σταθερά αποτελέσματα κόντρα στην Racing Club de Lens (θέση 2, 67 βαθμοί). Κίνητρο και ώθηση θα ζυγίσουν εξίσου με τις στατιστικές σε αυτό το παιχνίδι του Ligue 1.

Key takeaways

  • 🎯 Key scorer for Olympique Lyonnais: Corentin Tolisso (11)
  • 🎯 Key scorer for Racing Club de Lens: Odsonne Edouard (12)
  • 📊 Tight standings: Olympique Lyonnais (4th) and Racing Club de Lens (2th) within 7 pts
  • ⚽ Olympique Lyonnais scores heavily: 2 goals/match average over last 6
  • 🗓️ Matchday 34, Ligue 1

AI Predictor Forecast

Olympique Lyon wins
39,5%
Draw
24,5%
RC Lens wins
36,0%
Most likely score
1-1
Over 2.5 goals
56%
Both teams to score
59%
Expected goals (xG)
1,52 - 1,44

Simulate your bet on this match

$

Pick your bet

If you win, you walk away with
Net profit :

This simulation uses 1 of 3 AI algorithms. Premium unlocks all 3 for sharper predictions.

Premium εφ' όρου ζωής · 7€ Full simulator (parlays)

League standings

Olympique Lyonnais
4 (60 pts)
Racing Club de Lens
2 (67 pts)

Recent form details (last 6 matches)

Olympique Lyonnais

Recent form details (last 6 matches)

D W W W W L
4/6
W
1/6
D
1/6
L
Goals scored/match 2,00
Goals conceded/match 1,17
Both teams to score 67%
Over 2.5 goals 67%
  • 2026-04-05 Angers SCO 0-0 Olympique Lyonnais
  • 2026-04-12 Olympique Lyonnais 2-0 FC Lorient
  • 2026-04-19 Paris Saint-Germain FC 1-2 Olympique Lyonnais
  • 2026-04-25 Olympique Lyonnais 3-2 AJ Auxerre
  • 2026-05-03 Olympique Lyonnais 4-2 Stade Rennais FC 1901
  • 2026-05-10 Toulouse FC 2-1 Olympique Lyonnais

⚽ Top scorer : Corentin Tolisso (11)

Ο/Η Olympique Lyonnais έρχεται με ισολογισμό 4Ν/1Ι/1Η στους τελευταίους 6 αγώνες, με μέσο όρο 2,00 γκολ υπέρ και 1,17 κατά. Over 2,5 στο 67%, BTTS στο 67%.

Racing Club de Lens

Recent form details (last 6 matches)

W L W D D W
3/6
W
2/6
D
1/6
L
Goals scored/match 2,17
Goals conceded/match 1,67
Both teams to score 67%
Over 2.5 goals 67%
  • 2026-03-20 Racing Club de Lens 5-1 Angers SCO
  • 2026-04-04 Lille OSC 3-0 Racing Club de Lens
  • 2026-04-17 Racing Club de Lens 3-2 Toulouse FC
  • 2026-04-24 Stade Brestois 29 3-3 Racing Club de Lens
  • 2026-05-02 OGC Nice 1-1 Racing Club de Lens
  • 2026-05-08 Racing Club de Lens 1-0 FC Nantes

⚽ Top scorer : Odsonne Edouard (12)

Ο/Η Racing Club de Lens έρχεται με ισολογισμό 3Ν/2Ι/1Η στους τελευταίους 6 αγώνες, με μέσο όρο 2,17 γκολ υπέρ και 1,67 κατά. Over 2,5 στο 67%, BTTS στο 67%.

⚔️ Head-to-head (last 5 meetings)

DateMatchCompetition
2025-08-16 Racing Club de Lens 0-1 Olympique LyonnaisLigue 1
2025-05-04 Olympique Lyonnais 1-2 Racing Club de LensLigue 1
2024-09-15 Racing Club de Lens 0-0 Olympique LyonnaisLigue 1
2024-03-03 Olympique Lyonnais 0-3 Racing Club de LensLigue 1

Our analysis

Τακτική ανάγνωση: ο Olympique Lyonnais (φόρμα –, xG 1,52) διασταυρώνεται με τον Racing Club de Lens (φόρμα –, xG 1,44). Τα τρία μοντέλα μας συνδυάζουν αυτές τις εισόδους και δίνουν στον Olympique Lyonnais 39,5% πιθανότητα.

How our AI reaches this prediction

Η μηχανή στάθμισης συνδυάζει επιθετικό/αμυντικό xG (στάθμιση 35%), δυναμική φόρμας 5 αγώνων (28%), βαθμολογία και πόντους (20%), ιστορικό αναμετρήσεων (12%) και έδρα (5%). Το τελικό αποτέλεσμα 1X2 διαμορφώνεται σε 39,5% / 24,5% / 36,0%.

🎯 Key takeaways

  • Racing Club de Lens is in the top 3 of Ligue 1 (2, 67 pts).
  • Over 2.5 goals has hit in 67% of Olympique Lyonnais's recent matches.
  • Over 2.5 goals has hit in 67% of Racing Club de Lens's recent matches.
  • Both teams have scored in 67% of Olympique Lyonnais's recent matches.
  • Both teams have scored in 67% of Racing Club de Lens's recent matches.
  • Olympique Lyonnais relies on Corentin Tolisso (11) as the Ligue 1 top scorer.
  • Racing Club de Lens relies on Odsonne Edouard (12) as the Ligue 1 top scorer.

Our verdict

Συνοψίζοντας, ο Olympique Lyonnais επιβάλλεται ως φαβορί του αλγορίθμου μας με 39,5%. Το μοντελοποιημένο σκορ κινείται γύρω στο 1-1, και οι δείκτες Over 2,5 (56%) + BTTS (59%) ολοκληρώνουν την εικόνα.

Frequently asked questions

Πότε διεξάγεται ο αγώνας Olympique Lyonnais - Racing Club de Lens; +

Ο αγώνας Olympique Lyonnais - Racing Club de Lens είναι προγραμματισμένος για τις dimanche mai 17, 2026 στις 19:00 στο Ligue 1.

Ποιος είναι το φαβορί μεταξύ Olympique Lyonnais και Racing Club de Lens; +

Ο AI Predictor μας επιλέγει τον Olympique Lyonnais ως φαβορί με 39,5% πιθανότητα νίκης. Πλήρεις αποδόσεις: 39,5% για τον Olympique Lyon, 24,5% ισοπαλία, 36,0% για τον RC Lens.

Ποιο είναι το πιο πιθανό σκορ για Olympique Lyonnais - Racing Club de Lens; +

Το μοντέλο Poisson μας προβλέπει τελικό σκορ 1-1, με αναμενόμενα γκολ (xG) 1,52 για τον Olympique Lyonnais και 1,44 για τον Racing Club de Lens.

Θα υπάρξουν πάνω από 2,5 γκολ σε αυτόν τον αγώνα; +

Η AI μας εκτιμά την πιθανότητα Over 2,5 γκολ στο 56% για αυτόν τον αγώνα Olympique Lyonnais - Racing Club de Lens.

Πώς υπολογίζει η Talacote αυτή την πρόβλεψη; +

Ο AI Predictor μας συνδυάζει τρεις αλγορίθμους: Poisson για κατανομή γκολ, ELO για σχετική δύναμη ομάδων, και Dixon-Coles για χαμηλά σκορ. Η ανάλυση συνδυάζει φόρμα, βαθμολογία και ιστορικά δεδομένα.

Ισόβια πρόσβαση — εφάπαξ πληρωμή, ποτέ συνδρομή

Ξεκλείδωσε τα πάντα · Premium εφ' όρου ζωής
Retour en haut